Jak co roku w okresie przedświątecznym, wszyscy zastanawiamy się, jaki prezent moglibyśmy sprawić naszym najbliższym – czy to rodzinie, przyjaciołom, czy kolegom z pracy. Najlepsze prezenty to jednak zawsze takie, które cieszą nie tylko oczy, ale też mają swoje praktyczne zastosowanie. W tym przypadku najlepsze zdają się zatem różnego rodzaju elementy wyposażenia domu, gadżety związane z zainteresowaniami obdarowywanej osoby, jak również książki i kalendarze książkowe.

 Dlaczego właśnie kalendarz w formie książki?

Ponieważ święta Bożego Narodzenia przypadają na sam koniec roku, kalendarze książkowe zdają się być prezentem trafionym idealnie w ten czas. Po pierwsze są niezwykle funkcjonalne, umożliwiają skrupulatne rozplanowanie ważnych wydarzeń rodzinnych, spotkań biznesowych, a także w tradycyjny sposób przypominają o urodzinach, imieninach i rocznicach ślubu. Po drugie w wielu kalendarzach pojawiają się również motywujące cytaty i fragmenty znanych książek, które potrafią podnieść na duchu nawet w najtrudniejszy dzień roku. A po trzecie stanowią przyjemny dla oka, elegancki upominek, który będzie pasować osobom nawet o najbardziej wybrednym guście.

Kto na pewno ucieszy się z takiego prezentu?

Kalendarze książkowe z pewnością przypadną do gustu wszystkim tradycjonalistom, którzy niechętnie sięgają po skomplikowane w obsłudze aplikacje i programy do planowania, a zamiast tego preferują własnoręczne prowadzenie notatek i zapisków. Są idealne dla biznesmenów, wykładowców i nauczycieli, jak również dla roztrzepanych lekkoduchów, którzy do codziennego funkcjonowania potrzebują nieco samodyscypliny. Ponadto kalendarze w formie książki będą stanowiły całkiem miły, świąteczny upominek dla pracowników firmy.

Personalizacja upominku jako klucz do serca najbliższych

Jedną z najciekawszych zalet kalendarzy książkowych jest fakt, że można zakupić je również u producentów oferujących personalizację produktu. Polega ona na przystosowaniu go do potrzeb lub upodobań potencjalnego posiadacza. Takim działaniem może być np. wytłoczenie jego imienia i nazwiska, pseudonimu albo ważnej dla obdarowywanego daty. Jeśli ta osoba posiada własną firmę, można też pokusić się o dołączenie na okładce kalendarza jej logotypu.

Podsumowując, kalendarze książkowe to doskonały prezent w zasadzie dla każdego. Bez względu na zainteresowania oraz stanowisko, wszyscy potrzebują od czasu do czasu uporządkować swoje sprawy i zapisać ważne daty w miejscu, do którego inni nie będą mieli dostępu. Spersonalizowany kalendarz to zatem sprawdzony i przemyślany pomysł na prezent świąteczny w każdym wieku.

 

 

Zbliżający się świąteczny czas sprawia, że zaczynamy myśleć o prezentach. Chcemy, aby nasze prezenty gwiazdkowe były odpowiednio dobrane do bliskich nam osób. Być może warto przemyśleć zakup książki? Jeśli będziemy się kierować gustami danej osoby, to z pewnością znajdziemy jakąś wyjątkową pozycję.

Książki, które ogrzewają serce

Jedną z ciekawych propozycji prezentowych, jest książka „Boże Narodzenie w Lost River” autorstwa Fannie Flagg. Ceniona przez wielu czytelników na świecie, również w Polsce znalazła sporo fanów. Miasteczko Lost River stanowi typowy przykład zapomnianego, amerykańskiego miasteczka. Oswald T. Campbell pojawia się w nim znienacka i odkrywa ciągle piękno tego świata. To nie tylko świat pięknego przyrody, ale przede wszystkim cudownych ludzi. Oswald, chociaż choruje, odkrywa tam swój artystyczny talent i zaczyna go rozwijać. To doskonała historia, zwłaszcza na Gwiazdkę.

Prezenty gwiazdkowe powinny być też pełne śmiechu. Niech do niego skłaniają, niech cieszą obdarowanego. Doskonałą opcją jest „Komedia świąteczna” autorstwa Victorii Alexander. Główna bohaterka, Lady Camilla ma jedno marzenie: oświadczyny wymarzonego mężczyzny. Książę, który jest nim w istocie, chciałby z kolei spędzić tradycyjne, spokojne święta z rodziną. Camilla uznaje, że jej rodzina jest nazbyt ekscentryczna i dziwna, aby nadawać się do takich Świąt. Wynajmuje aktorów, którzy choć perfekcyjnie zagrają swoje role, to nie są w stanie przewidzieć życiowych wypadków. Jednym z nich są nagłe odwiedziny dawnego narzeczonego. Od tego momentu komedia potoczy się swoim rytmem.

Kryminalne święta

Czymże były prezenty gwiazdkowe bez dawki dobrego kryminału? Agatha Christie jak zawsze spełnia te oczekiwania perfekcyjnie! „Morderstwo w Boże Narodzenie” to historia iście bożonarodzeniowa. Simeon Lee, senior rodu, zaprasza krewnych na Święta. Krewni czyhają stale na jego majątek, zatem spotkanie nie może być udane. Nagle okazuje się, że senior zostaje zabity. Czy genialny detektyw Herkules Poirot rozwiąże zagadkę i znajdzie mordercę? W tej książce nic nie jest oczywiste.

„Morderstwo na starej plebanii” Jill McGown to kolejny kryminał, który pozostawia mętlik w głowie. Zabójstwo Grahama Elstowa wzbudziło wiele wątpliwości. Pastor i jego żona nie opłakują swojego zięcia, ponieważ niegdyś gnębił ich córkę. W tej sprawie jest wielu podejrzanych, ale jedno jest pewne: to ktoś związany z rodziną. Inspektorzy muszą rozwikłać tę niezwykłą zagadkę.

Prezenty gwiazdkowe w formie książek to doskonała opcja. Świetnie nadadzą się na spokojne, świąteczne dni i pozwolą na odrobinę rozrywki. Warto sprawdzić wszystkie opcje i dobrać prezent do danej osoby.

 

Dni poprzedzające Boże Narodzenie są wypełnione przeróżnymi obowiązkami. Porządki, gotowanie, umawianie wizyt i oczywiście wybór oraz przystrojenie choinki. Na tej liście zadań do wykonania znajdą się również czasochłonne zakupy. Chyba że pomyśli się o nich wcześniej, przezornie wybierając prezenty na święta, kiedy w sklepach nie ma jeszcze kilometrowych kolejek. W bieżącym roku po raz kolejny warto zwrócić uwagę na książki. To najlepsze upominki dla całej rodziny, przyjaciół czy współpracowników.

Bezproblemowy zakup i pakowanie

Praktyczne aspekty nabywania oraz wręczania prezentów nie są może najważniejsze podczas świąt, ale wielu obdarowujących ceni możliwość łatwego kupienia oraz zapakowania podarków. W tym kontekście książki są strzałem w dziesiątkę. Można je kupić przez Internet, bez obaw o nietrafienie z rozmiarem czy przeterminowanie się produktu. Od lat książki należą do grona wyrobów, najchętniej kupowanych za pośrednictwem sieci. Można je śmiało zamawiać, po dotarciu niczym nie zaskoczą. Nie mają krótkiego terminu ważności, ich kształt zapewne przypadnie do gustu osobom o kiepskich zdolnościach manualnych. Pakowanie rzeczy o nieregularnych kształtach bywa ogromnym wyzwaniem. Mimo włożonego wysiłku, efekty estetyczne są często dalekie od ideału. Książki to chętnie wręczane prezenty na święta, także przez wzgląd na możliwość bezproblemowego owinięcia ich papierem oraz wstążką. Takie upominki pięknie prezentują się pod świątecznym drzewkiem.

Trafiony i niedrogi prezent

Pasjonaci literatury mają powody do narzekania na ceny książek, które w polskich realiach nie należą do najtańszych. Jeżeli czyta się kilka czy kilkanaście pozycji w ciągu miesiąca, rachunek zapewne nie będzie niski. Z drugiej strony książki jako prezenty na święta nie muszą rujnować budżetu wręczającego. W porównaniu z innymi popularnymi upominkami, ich ceny nie porażają. Przeciwnie, korzystając z oferty internetowej i różnego rodzaju promocji, stosunkowo niewielkim wysiłkiem finansowym można zaopatrzyć się w upominki dla kilku osób. Każda z nich otrzyma też prezent, dopasowany do:

– zainteresowań, hobby, pasji,

– życia zawodowego lub szkolnego,

– wieku, a nawet płci.

Zaletą wybierania prezentów na rynku wydawniczym pozostaje szeroka oferta tego ostatniego. Można w niej znaleźć tytuły zarówno na popularne, jak i niszowe zagadnienia. Pozycje wspierające rozwój duchowy, zawodowy czy proponujące relaksującą rozrywkę. Przytaczając znane powiedzenie, z całą pewnością da się powiedzieć, że dla każdego czytelnika znajdzie się coś ciekawego. Wręczający mają spory wybór, podjęcie decyzji ułatwi nieco wiedza na temat obdarowywanego.