Co na prezent dla trzylatka? Podpowiadamy!

Co na prezent dla trzylatka? Podpowiadamy!

Zbliżają się urodziny malucha, a Ty nie bardzo wiesz, na jaki prezent się zdecydować? Nie chcesz kupować kolejnej zabawki, która po kilku dniach dołączy do całego grona tych, które już przestały być atrakcyjne? Mamy kilka pomysłów, które powinny Ci pomóc! Sprawdź, co podarować trzylatkowi, aby zarówno on, jak i jego rodzice byli zadowoleni.

Praktyczne prezenty to najlepsze rozwiązanie

Bez wątpienia przedmioty użyteczne są zawsze trafnym prezentem. Jak wybrać taki, który przypadnie do gustu maluchowi? Możesz zdecydować się na ubranka, które mają ciekawy krój i niebanalny nadruk, np. z imieniem chłopca lub motywem zwierzęcym. Dobrym pomysłem będą bluzy dla chłopców, które mają dodatkowe elementy jak na przykład uszy na kapturze. To powoduje, że produkt jest ciekawy i zachwyca swoim wyglądem. Ubrania zawsze się przydadzą i tych nigdy za wiele. Możesz zdecydować się również na komplet dresowy lub bardziej eleganckie wersje ubrań, wybór należy do Ciebie. Mała podpowiedź – warto wcześniej zapytać rodziców lub opiekunów o rozmiar, jaki nosi maluch, aby produkt był dobry i mógł być wykorzystany w praktyce.

Zabierz malucha w ciekawe miejsce

Ten pomysł będzie odpowiedni dla wszystkich babć, dziadków, cioć i wujków, którzy mają dobry kontakt z maluchem i mogą sobie pozwolić na spędzenie z nim czasu bez obecności rodziców. Dobrym pomysłem na prezent urodzinowy dla trzylatka jest podarowanie mu swojej obecności i zabranie go i interesujące miejsce. To może być plac zabaw z ciekawymi konstrukcjami, po których można się wspinać, zjeżdżać i skakać. W zależności od możliwości można też pojechać do zoo lub oceanarium, aby pokazać maluchowi zwierzęta i zainteresować go żywą naturą. Oczywiście taki wspólnie spędzony czas z małym człowiekiem będzie również wspaniałym prezentem dla rodziców, którzy będą mogli na chwilę odetchnąć i pozwolić sobie na relaks.

Edukacyjne książeczki i gry

Kolejna zabawka na baterie, która wydaje niewyobrażalne odgłosy, zupełnie nie wchodzi w grę. Dobrą alternatywą będą produkty, które rozwiną wyobraźnie malucha, pobudzą jego zmysły i będą mogły nauczyć go czegoś nowego. Dlatego warto sięgnąć po edukacyjne książeczki lub gry dopasowane odpowiednio do wieku. Dzięki temu zyskasz pewność, że produkt zainteresuje malucha i pomoże rozwinąć jego kompetencje. Taki prezent będzie również świetnym pretekstem do spędzenia wspólnego czasu z trzylatkiem, a przy okazji nauki nowych umiejętności. Możesz wybrać układanki, puzzle, kolorowe karty memory czy książeczki tematyczne.