Jak przygotować się do narodzin synka? Poznaj nasze podpowiedzi

Jak przygotować się do narodzin synka? Poznaj nasze podpowiedzi

Oczekiwanie na przyjście na świat maluszka to wspaniały czas w życiu całej rodziny. Miesiące radosnych przygotowań są pełne emocji i wzruszeń. Zastanawiasz się, czy masz już wszystko dla swojego małego synka? Poznaj nasze podpowiedzi i przekonaj się sama!

Ubranka dla maluszka – wyprawkowe must have

Tym, od czego wielu rodziców rozpoczyna kompletowanie wyprawki dla noworodka, są ubranka. Jest to dobra kolejność, ponieważ to właśnie ubrania stanowią niemal całą podstawę. Poza tym – nie ma co ukrywać, kompletowanie malutkich, uroczych ubranek jest emocjonującym zajęciem. Czego zatem będziesz potrzebować dla swojego synka? Z całą pewnością niezbędne będą body z długim i krótkim rękawkiem, pajacyki, śpioszki, spodenki oraz bluzeczki lub kaftaniki. Warto zaopatrzyć się także w bluzy dla chłopców lub wygodne sweterki. Ile sztuk konkretnych rodzajów ubrań będziesz potrzebować? Warto mieć na uwadze, że noworodki szybko rosną, dlatego najmniejszy rozmiar może być potrzebny jedynie przez pierwsze 2-3 tygodnie. Nie ma zatem potrzeby kupowania po więcej niż 5-7 sztuk z każdego rodzaju odzieży. W wyprawce nie powinno zabraknąć także takich elementów jak: skarpetki, czapeczki oraz chustki. W zależności od pory roku potrzebny może być także kombinezon, czapka oraz rękawiczki.

Artykuły do pielęgnacji noworodka

Jak z pewnością wiesz, opieka nad małym dzieckiem to także w dużej mierze pielęgnacja. Z tego powodu musisz zaopatrzyć się w jednorazowe lub wielorazowe pieluszki w najmniejszym rozmiarze. Warto zrobić spory zapas chusteczek jednorazowych oraz wacików. Niezbędny będzie także płyn do kąpieli, krem na odparzenia, delikatny balsam nawilżający lub oliwka. Dobrym pomysłem jest także zakup pieluch tetrowych lub bawełnianych, które przydają się w wielu codziennych sytuacjach.

Zadbaj o prawidłowe karmienie swojego maluszka

W wyprawce dla noworodka nie powinno zabraknąć także akcesoriów do karmienia. Nawet jeżeli zamierzasz karmić tylko piersią, warto zaopatrzyć się w chociażby jedną małą butelkę – nigdy nie wiesz, kiedy będzie mogła Ci się przydać. Mamom karmiącym przyda się również laktator – ręczny lub elektryczny oraz woreczki lub pojemniki do mrożenia pokarmu. Mamom zdecydowanym na karmienie maluszka mlekiem modyfikowanym, polecamy już na wstępie zakup kilku butelek do karmienia wraz ze smoczkami. Przydany będzie także pojemnik do przechowywania mleka modyfikowanego oraz termos, w którym zawsze będziesz miała ciepłą wodę, gotową do przygotowania pokarmu.