Jakie umiejętności przydadzą się dziecku?

Jakie umiejętności przydadzą się dziecku?

W dzisiejszych czasach edukacja oraz cały system niewątpliwie potrzebuje zdecydowanych zmian. Wiele umiejętności doskonale znanych w latach dziewięćdziesiątych jest już nieprzydatnych, ze względu na rozwój technologiczny. Na co powinnismy zwrócić uwagę w momencie, w którym chcemy przygotować swoje dzieci do przyszłych wyzwań?

Obsługa komputera

Wystarczy spojrzeć na swoje pociechy aby zobaczyć, jak na przestrzeni lat zmienił się ich sposób spędzania wolnego czasu. Oczywiście, bardzo duża część z nich cały czas lubi ganiać za piłką i bawić się z kolegami. Nie da się jednak ukryć, że wpływ komputerów oraz telefonów jest wręcz niesamowity. Mnóstwo aplikacji, gier wideo, a także filmów przyciąga uwagę nie tylko najmłodszych. Czy w dorosłym życiu jesteśmy w stanie uniknąć rewolucji technologicznej? Absolutnie nie. Poza spędzaniem wolnego czasu przed ekranem, przede wszystkim musimy zwrócić uwagę na konieczność pracy z wykorzystaniem internetu. Właśnie dlatego bardzo ciekawym rozwiązaniem będzie nauka programowania dla dzieci. Poznań należy do miast najbardziej przedsiębiorczych w całym kraju, dlatego warto od najmłodszych lat uczyć zaradności i przydatnych umiejętności w przyszłości.

Zagraniczne wojaże

Cyfryzacja idzie w parze z globalizacją. Właściwie do wyjazdu zagranicznego potrzebujemy kilku kliknięć na komputerze, aby móc cieszyć się kilkudniowym wypoczynkiem poza Polską. Bez wątpienia warto zwrócić uwagę także na możliwości, jakie daje globalizacja na rynku pracy. W wielu przypadkach jesteśmy w stanie pracować z dowolnego miejsca na świecie. Zdalne zatrudnienie daje nam szansę na rekrutację w światowych korporacjach bez konieczności przeprowadzki. Aby jednak było to możliwe, musimy płynnie porozumiewać się w języku obcym. Warto rozpocząć swoją przygodę z angielskim już w przedszkolu. Niekoniecznie pierwsze kroki powinny opierać się na gramatyce i dłuższych zadaniach - wystarczy nauka poprzez zabawę i poznawanie pojedynczych słów.

Nie tylko technikalia

Społeczeństwo bardzo lubi przechodzić od skrajności do skrajności. Obecnie na rynku znajdziemy mnóstwo osób, które mogą pochwalić się wysokimi umiejętnościami technicznymi, a jednak nie są w stanie znaleźć zatrudnienia adekwatnego do swojego poziomu. Dlaczego? Ze względu na braki komunikacyjne. Umiejętności miękkie mają kolosalne znaczenie, także w zawodach zdecydowanie bardziej technicznych.