Niezbędne akcesoria dla niemowląt

Niezbędne akcesoria dla niemowląt

Oczekiwanie na narodziny dziecka to okres, który warto przeznaczyć na kompletowanie niezbędnych akcesoriów. Warto odpowiednio wcześniej zaplanować, co przyda się zarówno nam jak i naszemu dziecku. Jakie akcesoria są niezbędne dla niemowląt? Podpowiadamy!

Kosz Mojżesza - idealny do spania

Kosz Mojżesza cieszy się obecnie ogromną popularnością. To rodzaj łóżeczka przeznaczony dla niemowląt. Jest niezwykle komfortowy i przytulny, dlatego dziecko czuje się w nim bezpiecznie i chętnie zasypia. Dzięki swoim niewielkim rozmiarom kosz sprawdzi się wszędzie i można go ustawić przy łóżku rodziców. Dzięki konstrukcji kosza jest chętnie wybierany jako miejsce do spania malucha. Pamiętajmy, aby wybrać także odpowiedni materac, nieobciążający kręgosłupa oraz delikatną pościel, która nie będzie podrażniać skóry niemowlęcia.

Gryzaki silikonowe - ulga podczas ząbkowania

Ząbkowanie to ciężki okres zarówno dla rodziców jak i dziecka. Ukojenie rozpulchnionym dziąsłom mogą dać gryzaki silikonowe. Wyglądają jak zabawka, ale oprócz tego, że mogą zaciekawić malucha, mają niezwykle ważne zastosowanie. Zagryzanie gryzaka może uśmierzyć ból oraz swędzenie dziąseł. Ząbkowaniu mogą towarzyszyć problemy ze snem, a także rozdrażnienie. Dlatego gryzaki mogą okazać się niezbędne w tym trudnym okresie. Wykonane z silikonu są bezpieczne dla dziecka i łatwo je utrzymać w czystości. Zaprojektowane są w taki sposób, aby niemowlę mogło bez problemu chwycić je w rączki. Dostępne są w różnych kształtach, rozmiarach oraz kolorach, aby były atrakcyjne dla maluchów i zachęcały do zagryzania.

Niezbędne ubranka dla niemowlaka

Każdy rodzic wie, że duża ilość ubranek jest niezbędna dla niemowlaka. W końcu podczas codziennych czynności dziecko szybko się brudzi. Pamiętajmy, aby kompletując wyprawkę wybierać ubranka dla noworodka dostosowane do pory roku, podczas której przyjdzie na świat. Bardzo ważne jest, aby były wykonane z wysokiej jakości materiałów, które nie będą podrażniać skóry malucha. Powinny być wygodne, przewiewne oraz nie krępować ruchów. Dzięki temu niemowlę będzie czuło się komfortowo i wygodnie. Pamiętajmy, aby bezwzględnie wybrać ubranka przed pierwszym użyciem, najlepiej w temperaturze 60 stopni. Do prania użyjmy także płynów przeznaczonego dla niemowląt, które są delikatne i hipoalergiczne. Nie zapominajmy także o wyprasowaniu ubranek. Dzięki temu pozbędziemy się roztoczy, alergenów oraz bakterii.