Przyjęcie z okazji chrztu dziecka - jak je zorganizować?

Przyjęcie z okazji chrztu dziecka - jak je zorganizować?

Chrzest dziecka bywa często okazją do zorganizowania przyjęcia dla przyjaciół i rodziny. To moment, który rodzice chcą uczcić w wyjątkowy sposób. Jak zatem zorganizować przyjęcie z okazji chrztu? Podpowiadamy!

Przygotowania do chrztu

Chrzest to ważne wydarzenie w życiu dziecka i rodziców. Wiąże się z nie tylko z organizacją przyjęcia, ale również przygotowaniami do uroczystości w kościele. Warto zatem pamiętać o tym, aby nie zabrakło najważniejszych symboli, jak szatki do chrztu czy świecy. Szatkę zwyczajowo kupuje Matka Chrzestna i zakłada ją maluszkowi podczas uroczystości. Symbolizuje wejście dziecka na drogę pozbawioną grzechu. Za świecę natomiast, według tradycji, odpowiedzialny jest Ojciec Chrzestny, który podczas uroczystości kościelnej odpala ją od Paschału. Ogień stanowi symbol życia i odrodzenia, a świeca ma wskazywać dziecku drogę do Jezusa. To niezwykle ważne symbole, które są niezbędne podczas ceremonii.

Organizacja przyjęcia z okazji chrztu

Po ceremonii w kościele, rodzice zazwyczaj zapraszają przyjaciół oraz rodzinę na obiad. To okazja do spędzenia czasu z bliskimi i wspólnego celebrowania tego wyjątkowego wydarzenia, jakim jest chrzest dziecka. Przyjęcie możesz zorganizować u siebie w domu, jeśli masz pewność, że pomieścisz wszystkich gości. Jeśli pogoda dopisuje, doskonałym pomysłem będzie zorganizowanie przyjęcia na ogrodzie. Warto jednak pamiętać o tym, że takie rozwiązanie wiąże się z samodzielnym przygotowaniem poczęstunku dla gości, a po przyjęciu czeka nas jeszcze sprzątanie. Dlatego też wiele osób decyduje się na organizację przyjęcia z okazji chrztu w restauracji. Dzięki temu nie musimy martwić się obsługą gości czy poczęstunkiem i możemy w pełni oddać się celebracji i spędzaniu czasu z najbliższymi.

Wyjątkowe dekoracje na przyjęcie

Chrzest dziecka to niezwykle ważne wydarzenie dla całej rodziny. Aby ten dzień stał się jeszcze bardziej wyjątkowy, doskonale sprawdzą się różnego rodzaju dekoracje, które wprowadzą niepowtarzalny klimat. Doskonałym pomysłem będą między innymi bukiety balonowe. Najlepiej sprawdzą się białe, w pastelowych odcieniach lub ze złotym motywem. Balony będą stanowić doskonałe tło do pamiątkowych zdjęć. Warto również zadbać o odpowiednią dekorację stołu. W tym przypadku świetnie sprawdzą się żywe kwiaty, świece czy dekoracyjny bieżnik. Idealnym rozwiązaniem będą także winietki z imionami gości. Nie tylko pięknie prezentują się na stole, ale również pozwolą uniknąć chaosu podczas zasiadania do stołu. Każdy z gości, widząc swoje imię poczuje się wyjątkowo.