Rodzinny wyjazd – to musisz ze sobą zabrać

Rodzinny wyjazd – to musisz ze sobą zabrać

Rodzinne wyjazdy poza miasto to jedna z najprzyjemniejszych form spędzania wolnego czasu. Wypoczynek na świeżym powietrzu, odkrywanie nowych, malowniczych miejsc i wspólna zabawa w gronie najbliższych przynoszą wiele radości. Co warto ze sobą zabrać na taką wyprawę, by odpowiednio się przygotować? Podpowiadamy!

Wygodne ubrania dla dzieci i dorosłych

W zależności od tego, czy wybieracie się na podbój gór w czasie ferii zimowych, czy zamierzacie relaksować się na gorącej plaży, musicie spakować odpowiednie ubrania. Nie zaszkodzi zapoznać się z prognozą pogody tuż przed wyruszeniem w drogę. Zawsze warto mieć ze sobą dodatkową bluzę lub kurtkę, które przydadzą się podczas chłodniejszych wieczorów. Obowiązkowo zabierzcie przynajmniej dwie pary butów i spodni. Okażą się nieocenione, gdy zmokniecie, bo spotka Was nieoczekiwana ulewa. Jeżeli planujecie aktywnie spędzać urlop, postawcie na wygodną, sportową odzież. Piżamy dla chłopców i dziewczynek także muszą znaleźć się w walizce.

Akcesoria, które przydadzą się podczas urlopu

Nie zapominajcie o drobnych akcesoriach, które zapewniają duży komfort. Czapki z daszkiem i kapelusze osłonią głowę przed intensywnym promieniowaniem słonecznym. Do tego okulary przeciwsłoneczne. Warto mieć je ze sobą przez cały rok, by należycie chronić wzrok i dobrze się prezentować. Oprócz sporej torby zabierzcie ze sobą także plecak albo nerkę, do której włożycie najważniejsze drobiazgi tak, by zawsze bez problemu mieć je w zasięgu ręki. Skompletujcie też podróżną apteczkę, w której znajdzie się podstawowe wyposażenie obejmujące:

  • tabletki przeciwbólowe
  • leki na zatrucie pokarmowe
  • plastry
  • środki przeciwko komarom
  • kompresy żelowe.

Będziecie przygotowani na niespodziewane wydarzenia i nie będziecie musieli gorączkowo poszukiwać najbliższej apteki. Do tego zapas środków higienicznych i gotowe!

Ulubione gry i zabawy idealne dla całej rodziny

Podczas wycieczki będziecie mieli znacznie więcej wolnego czasu. Jak go zagospodarować? Przyda się interesująca książka, krzyżówki oraz kilka ulubionych gier dla całej rodziny. Planszówki i piłka to tylko niektóre przykłady. Zawsze możecie wykorzystać ukształtowanie terenu i to, co znajduje się w Waszym otoczeniu. Każdy z chęcią pobawi się w berka, chowanego, czy w podchody. Jeśli nim dysponujecie, tablet także może się przydać. Wieczorna chwila relaksu przy oglądanej na nim bajce na pewno nie zaszkodzi maluchom. Wiecie już, co powinniście ze sobą zabrać. Pozostaje tylko się spakować i ruszać w drogę. Udanego wypoczynku!