Wyprawka na obóz sportowy – co musisz kupić?

Wyprawka na obóz sportowy – co musisz kupić?

Jeśli twoja pociecha szykuje się do wyjazdu na obóz sportowy, to z pewnością planujesz już listę rzeczy niezbędnych do spakowania. W naszym dzisiejszym artykule podpowiemy ci, o jakich przedmiotach nie możesz zapomnieć, aby twojemu dziecku niczego nie zabrakło podczas obozu. Sprawdź, co musisz kupić!

Artykuły higieniczne

Podstawą na obozach sportowych jest higiena, dlatego robienie zakupów dla swojego dziecka rozpocznij właśnie od tego typu produktów. Koniecznie zadbaj, aby malec miał w walizce kosmetyki (szampon, szczoteczka do zębów, pasta, mydło i żel do mycia ciała), nawilżane chusteczki, papier toaletowy, antyperspirant oraz dobrze wyposażoną apteczkę. Jeśli obóz odbywa się w lecie, koniecznie przygotuj także krem z filtrem oraz środki na komary i kleszcze. Na obozach sportowych niestety nie ma zapewnionych tego typu artykułów, dlatego dzieci muszą zabrać je ze sobą. Dodatkowo kup także coś na oparzenia i ewentualną alergię.

Odzież

Jedną z podstawowych rzeczy na twojej liście zakupów powinna być również odpowiednia odzież, która powinna być przede wszystkim wygodna. Podczas obozów sportowych dzieci zdecydowaną większość czasu spędzają na różnego rodzaju aktywnościach fizycznych, dlatego postaw przede wszystkim na dresy. Przyda się również specjalna odzież termiczna, jeśli obóz odbywa się w chłodniejszym czasie roku. Dzięki niej twoja pociecha będzie czuła się komfortowo w każdych warunkach. Zadbaj również o ubrania do spania, a piękne i wysokiej jakości piżamy dla chłopców i dziewczynek znajdziesz w wielu internetowych sklepach. Jeśli na obozie będzie organizowana szkolna dyskoteka czy inna forma zabawy, przygotuj swojemu dziecku również bardziej imprezowy outfit.

Produkty spożywcze

Przygotowując bagaż na obóz sportowy swojego dziecka, nie zapomnij również o suchym prowiancie. Co prawda na większości tego typu wyjazdów jest przewidziane pełne wyżywienie, ale może zdarzyć się sytuacja, gdy dziecku po prostu nie będzie smakować obiad podany któregoś dnia. Wówczas lepiej nie skazywać go na złe samopoczucie z powodu głodu i przygotować alternatywę, którą będzie w stanie samodzielnie sobie przyrządzić. Zrezygnuj jednak z dań instant typu zupki chińskie, które nie mają żadnych wartościowych składników odżywczych i raczej nie można uznać ich za pożywny posiłek. Postaw lepiej na gotowe dania w słoikach, które wystarczy odgrzać w garnku lub kuchence mikrofalowej. Tego typu produkty mają na szczęście stosunkowo długi termin przydatności do spożycia. Koniecznie dorzuć też trochę słodkości!