Zastanawiasz się nad kupnem kołdry obciążeniowej?

Zastanawiasz się nad kupnem kołdry obciążeniowej?

Kilka lat temu globalne rynki zaczęły być podbijane przez kołdry obciążeniowe. Odkąd tylko pojawiły się w sklepach, zaczęły wzbudzać ogrom emocji wśród klientów. Zastanawiasz się, czy warto w nią zainwestować? Czego możesz się po niej spodziewać? Sprawdźmy!

Oto podstawowe informacje o kołdrze obciążeniowej

Inna nazwa tego produktu to kołdra sensoryczna. Warto wspomnieć, że jej wypełnienie jest zupełnie inne niż w przypadku dobrze nam znanych, puchowych kołder. Zazwyczaj są to szklane kulki. Kołdra obciążeniowa zgodnie z sugestywną nazwą zapewnia nam uczucie otulenia. Jak to się odnosi do naszego organizmu? Otóż takie solidne wypełnienie sprawia, że kołdra oddziałuje na układ prioreceptywny. To z kolei ma wpływ na intensywniejszą produkcję serotoniny (hormonu szczęścia) oraz melatoniny, która wpływa na lepszy sen. Konsekwencją tego stanu rzeczy jest to, że dzięki stosowaniu takiej kołdry można oczekiwać ukojenia. Na drugim, przeciwstawnym biegunie znajdują się osoby, które pragną wzmocnić pracę tzw. układu czucia głębokiego. One z kolei odczują większe pobudzenie. Jak widać efekty wynikające ze stosowania takiej kołdry mogą być totalnie inne. Wiele zależy od indywidualnej kondycji każdego organizmu.

W jakich przypadkach warto skorzystać z takiej kołdry?

Kołdra obciążeniowa 6 kg ma naprawdę wiele zastosowań. Wachlarz schorzeń, w których zastosowanie takiej kołdry ma sens, jest wyjątkowo szeroki. Mogą po niego sięgać np. osoby mające autyzm, zespół Aspergera, ADHD czy też zespół Downa. Stosowanie takich kołder jest też rekomendowane przez pozostałe osoby, które borykają się z problemami integracji sensorycznej. Dzieci powinny po nie sięgać na zalecenie prowadzącego terapeuty.

Wymienione okoliczności to nie jedyne, które kwalifikują do spania pod taką kołdrą. Jeżeli np. w Twoim życiu jest sporo stresu, borykasz się z depresją, stanami lękowymi, depresją czy zespołem stresu pourazowego, wówczas sięgnięcie po taką kołdrą może okazać się pomocne w niwelowaniu nieprzyjemnych objawów. Możesz liczyć na podniesienie komfortu życia i jest wysoce prawdopodobne, że już nie będziesz chciał wracać w przyszłości do tradycyjnych, puchowych odpowiedników.

Inwestycja w lepszy sen zapewni komfortowy wypoczynek

Jeżeli chcesz poprawić swoją wydajność w ciągu dnia, chcesz poczuć się naprawdę wyspanym i wypoczętym, warto przyjrzeć się też swojej wieczornej rutynie. Przykładowo, zamiast spędzania ostatniej godziny przed ekranem telefonu, warto poczytać książkę i posłuchać relaksacyjnej muzyki. W ciągu dnia jesteśmy narażeni na wiele bodźców z zewnątrz, warto zatem podjąć konkretne działania, które pomogą wyciszyć się przed zaśnięciem. Zakup kołdry obciążeniowej może być jednym z elementów wspomagających lepszy i twardszy sen, jednak nie zastąpi on korzystnych nawyków.